• 09362428315
  • 8.30 الی 22
  • اصفهان ، انتهای خیابان هشت بهشت شرقی
internal link
گروه طراحی سایت پالت

گروه طراحی سایت پالت

لینک داخلی و معجزه ی آن در سئو سایت + ویدیو

لینک داخلی چیست ؟

لینک داخلی به لینک هایی گفته می شود که به آدرس هایی داخل همان نام دامنه اشاره دارند. به طور مثال قرار دادن لینک یکی از صفحات سایت گروه طراحی سایت پالت در این صفحه یک لینک داخلی ایجاد خواهد کرد .

چرا لینک ها اهمیت دارند ؟

یکی از فاکتور های مهم برای رتبه گیری یک محتوا در گوگل ( سئو سایت ) لینک ها هستند . لینک های خارجی که از سایت های دیگر به صفحات سایت شما اشاره می کنند به گوگل کمک می کنند تا آن صفحات را پیدا کند . از طرفی لینک های داخلی ، اتصال بین محتواهای سایت شما را برقرار می کند و ساختار سایت شما را شکل می دهند، در ادامه مزایای لینک های داخلی را بررسی خواهیم کرد.

اهمیت لینک های داخلی برای گوگل

در ادامه بررسی خواهیم کرد که لینک های داخلی چگونه برای گوگل مهم هستند.

شناسایی ساختار و ارتباط بین صفحات سایت

لینک های داخلی به گوگل کمک می کنند ساختار و رابطه بین صفحات مختلف سایت شما را شناسایی کند. زمانی که ربات گوگل یک صفحه را بررسی می کند و به اصطلاح در آن صفحه می خزد (Crawl) ، لینک های داخلی و خارجی صفحات را یکی یکی بررسی خواهد کرد . وقتی ربات گوگل وارد صفحه خانه سایتی می شود ، با پیروی از لینک های داخلی آن ، می تواند روابطی که بین صفحات و پست های سایت است را شناسایی کند و از این طریق به ساختار سایت دست پیدا خواهد کرد.

به طور مثال در قسمت “چرا لینک ها اهمیت دارند ” یک لینک با عنوان “سئو سایت ” به یکی از نوشته های سایت که درباره سئو سایت است ایجاد کرده ایم . این لینک به گوگل می فهماند که محتوای این صفحه با محتوای صفحه سئو سایت در ارتباط است .

علاوه بر این با توجه به اینکه گوگل تمام لینک های داخل صفحات را یکی یکی بررسی خواهد کرد ، قرار دادن لینک های داخلی مناسب ، این شانس را به شما می دهد که تمام صفحات سایتتان توسط گوگل ایندکس شود.

اهمیت یک صفحه ( یک لینک )

گوگل ارزش یک لینک را بین تمام لینک هایی که داخل آن صفحه است تقسیم می کند . به طور مثال معمولا صفحه خانه یک سایت بیشترین ارزش لینک را دارد زیرا بیشترین تعداد بک لینک های سایت را دریافت می کند. ارزش این لینک بین تمام لینک هایی که داخل صفحه خانه قرار دارند تقسیم می شوند و این سلسله مراتب به همین صورت در صفحات بعدی نیز تکرار خواهد شد .

بنابراین ، در صورتی که در صفحه اصلی خود جدیدترین پست های خود را قرار دهید ، این پست ها ارزش لینک بیشتری را به نسبت پست های قدیمی تر که فقط در صفحه بلاگ ، یا آرشیو شما موجود هستند دریافت خواهند کرد. همچنین در صورتی که جدیدترین مقالات خود را در صفحه اصلی قرار دهید ، گوگل سریع تر آن ها را پیدا خواهد کرد تا در اختیار کاربران قرار دهد.

بنابراین می توانیم اهمیت صفحات مختلف سایت را با استفاده از لینک های داخلی مشخص کنیم . هرچقدر لینک های با ارزش بیشتری به محتوای شما اشاره کند ، ارزش آن صفحه از نظر گوگل بیشتر خواهد بود .

بهبود تجربه کاربران با استفاده از لینک داخلی و خارجی

به طور کلی با استفاده مناسب از لینک ها می توانیم تجربه کاربری بهتری را به کاربران خود هدیه کنیم . از این طریق شما به کاربران این امکان را خواهید داد تا بتوانند با مراجعه به صفحه شما تمام مواردی برای موضوع مورد نظراحتیاج دارند را به راحتی پیدا کنند .

به طور ویژه لینک های داخلی ، احتمال ماندن کاربران در وب سایت ما را افزایش خواهد داد ، و بازدید صفحات را به شکل قابل توجهی بالا می برد.

لینک سازی داخلی را چگونه انجام دهیم؟

همانطور که پیش از این اشاره شد لینک سازی داخلی از روش هایی است که می توانیم به وسیله آن اهمیت صفحات سایت و ارزش آن ها را مشخص کنیم.

اضافه کردن لینک های متنی

ممکن است در یک زمینه خاص مقالات مختلفی در سایت شما نوشته شده باشند ، اما یکی از آن مقالات مقاله محوری شماست و تمایل دارید زمانی که کاربران در آن زمینه جستجو می کنند ، آن مقاله به عنوان نتیجه جستجو به آن ها ارائه شود.

برای اینکار کافی است علاوه بر اینکه در آن مقالات به یکدیگر لینک می دهید و از این طریق ارتباط آن ها با یکدیگر را مشخص می کنید در تمام آن مقالات به مقاله اصلی نیز لینک دهید . از این طریق به گوگل اعلام می کنید که کامل ترین و مهم ترین مقاله شما در آن حوزه کدام مقاله است.

مثال:

به طور مثال در یک حوزه شما 4 مقاله با عناوین A  ،  B ، C ، D  دارید. از بین مقالات فوق مقاله A مقاله محوری و اصلی شماست و تمایل دارید در نتایج جستجو در آن حوزه ظاهر شود . برای اینکار علاوه بر اینکه از 3 مقاله دیگر به یکدیگر لینک می دهید (به طور مثال ممکن است از مقاله B به C و D و از مقاله C فقط به مثاله D لینک دهیم ) به مقاله A نیز لینک می دهید و سپس از مقاله A نیز به سه مقاله دیگر لینک می دهید و به این طریق به گوگل اعلام می کنید کدام محتوا محتوای اصلی شماست .

لینک داخلی به تگ ها و دسته بندی های سایت

دسته بندی ها و تگ ها به کاربران سایت و گوگل کمک خواهد کرد متوجه شوند موضوع نوشته شما چیست . یک عادت مناسب این است که صفحات آرشیو دسته بندی ها و تگ های سایت خود لینک داخلی بدهید . این کار به گوگل کمک خواهد کرد سریع تر ساختار سایت شما را شناسایی کند و علاوه بر این ، کاربران نیز ساده تر مفاهیم مورد نیاز خود را پیدا خواهند کرد .

به محبوب ترین و جدیدترین پست ها و مطالب خود لینک دهید

لینک دهی به پست های محبوب و جدیدترین پست ها در قسمت هایی مثل فوتر سایت ، یا سایدبار آن باعث خواهد شد که این پست ها در صفحات بسیاری ظاهر شوند و از صفحات مختلف لینک دریافت کنند، از این طریق ارزش آن صفحات بسیار افزایش خواهد یافت ، علاوه بر این ترافیک بیشتری نیز به این مطالب روانه خواهد شد که این مورد هم تاثیر مثبتی روی گوگل خواهد داشت.

یک نکته جالب

همانطور که پیش از این اشاره شد ، ارزش یک لینک بین تمامی لینک های داخلی آن تقسیم خواهد شد . ممکن است لینک هایی در صفحه اصلی شما وجود داشته باشند که خیلی دارای اهمیت نباشند و تمایل نداشته باشید که ارزش لینک صفحه اصلی بین این صفحات هم تقسیم شود ( به طور مثال صفحه ثبت نام یا ورود ) . در این حالت میتوانید از لینک های nofollow استفاده بکنید و از پخش شدن ارزش صفحه اصلی روی این لینک ها جلوگیری کنید.

نتیجه:

از مهم ترین بخش های سئو یک سایت ، سئو داخلی و از مهم ترین بخش های سئو داخلی لینک های داخلی و خارجی صفحات است. در استفاده از لینک ها با دقت عمل کنید و نتیجه آن را به زودی در سئو سایت خود مشاهده خواهید کرد.

ویدیو آموزشی

بیشتر بخوانید

رتبه اعتماد گوگل چیست؟

منابع:

Yoast Blog

MOZ

بیشتر بخوانید

برطرف کردن خطای 500 internal server error

خطای 500 Internal server error

خطای 500 internal server error یکی از خطاهای رایج در سطح اینترنت است.امکان دارد برای هر سایتی که روی وب سرور قرار دارد رخ بدهد. در این نوشته 5 راه حلی که برای رفع این خطا در وردپرس وجود دارد را بررسی می کنیم

بیشتر بخوانید »
Xampp برای نصب سایت روی لوکال هاست

نصب وردپرس روی لوکال هاست

از جذاب ترین قسمت های طراحی سایت این است که می‌توانیم سایت خود را روی کامپیوتر شخصی و بدون داشتن دامنه و هاست راه اندازی کنیم.در این نوشته مراحل نصب وردپرس را روی لوکال هاست بررسی میکنیم.

بیشتر بخوانید »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =