صفحه افزونه های وردپرس
گروه طراحی سایت پالت

گروه طراحی سایت پالت

نصب افزونه وردپرس

" افزونه وردپرس نرم افزار کوچکی است که روی وردپرس نصب می‌شود و امکاناتی را به آن اضافه می کند.3 روش متفاوت برای نصب افزونه های وردپرس وجود دارد که در ادامه این نوشته آن ها را بررسی خواهیم کرد."

افزونه وردپرس چیست؟

افزونه وردپرس (پلاگین وردپرس) نرم افزار کوچکی است که روی وردپرس نصب می‌شود و امکاناتی را به آن اضافه می کند.این امکانات می‌توانند جدید باشند یا بهبودی برای امکانات فعلی که روی وردپرس وجود دارند.

افزونه های وردپرس با زبان PHP برنامه نویسی شده اند و با وردپرس تعامل دارند.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس به شکلی است که تقریبا برای هر ویژگی که بخواهید به سایتتان اضافه کنید افزونه ای موجود است.این افزونه ها بدون حتی یک خط کد نویسی امکانات را برای شما فراهم می‌کنند.(البته همواره برای بهبود عملکرد و سفارشی سازی فعالیت های آنها نیاز به کد نویسی خواهید داشت)

روش های نصب افزونه وردپرس

هزاران افزونه وردپرس به صورت رایگان در مخزن وردپرس قرار دارند که قابل دانلود و استفاده کردن هستند.پس از انتخاب افزونه وردپرس،برای نصب افزونه آن سه روش وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

1 . نصب افزونه وردپرس به صورت مستقیم با استفاده از پیشخوان:

ساده ترین روش برای نصب افزونه وردپرس این روش است.در صورتی که افزونه ی مد نظر شما به صورت رایگان در مخزن پلاگین های وردپرس وجود دارد،بهترین روش این است که از طریق پیشخوان وردپرس به این شیوه عمل کنید:

نصب افزونه وردپرس مرحله 1
ورود به صفحه نصب افزونه وردپرس

ابتدا وارد صفحه نصب افزونه ها می‌شویم.

نصب افزونه وردپرس مرحله 2
پیدا کردن افزونه مورد نظر و نصب آن

سپس نام افزونه مورد نظر را در قسمت جستجو وارد می‌کنیم.وردپرس ابتدا افزونه هایی که با آن نام موجود هستند را به شما نمایش خواهد داد،علاوه بر این در رده های بعدی افزونه هایی که عملکردی مشابه به پلاگین مد نظر شما دارند را نمایش خواهد داد.

برای نصب افزونه روی گزینه نصب کردن کلیک می‌کنیم.

نصب افزونه وردپرس مرحله 3
فعال سازی افزونه پس از نصب

در صورتی که تمایل داشته باشید از امکانات افزونه استفاده کنید باید آن را فعال سازی کنید.می‌توانید بلافاصله پس از نصب افزونه با زدن روی دکمه فعال سازی آن را فعال کنید، یا پس از آن با مراجعه به صفحه ی افزونه ها در پیشخوان وردپرس آن را فعال کنید.

نصب افزونه وردپرس مرحله 4
فعال سازی افزونه از طریق صفحه ی افزونه ها

2 . بارگذاری افزونه ها در صفحه افزونه های وردپرس

شما می‌توانید با بارگذاری افزونه ها نیز آنها را نصب کنید.گاهی برخی افزونه ها در مخزن وردپرس موجود نیستند، یا قبلا آن ها را از مخزن وردپرس دانلود کرده ایم.برای نصب افزونه وردپرس با این روش به شکل زیر اقدام می کنیم:

نصب افزونه وردپرس مرحله 4
انتخاب بارگذاری افزونه در صفحه نصب افزونه وردپرس

پس از ورود به نصب افزونه ها گزینه بارگذاری افزونه را انتخاب می‌کنیم.

نصب افزونه وردپرس مرحله 6
بارگذاری و نصب افزونه

در این قسمت فایل .zip مربوط به پلاگین وردپرس را بارگذاری می‌کنیم و دکمه نصب افزونه را میزنیم.

نصب افزونه وردپرس مرحله 7
پیغام وردپرس پس از نصب موفقیت آمیز افزونه

زمانی که نصب افزونه موفقیت آمیز باشد صفحه ای مشابه بالا خواهید دید.درصورتی که تمایل به فعال سازی افزونه داشته باشید می‌توانید با زدن فعال سازی افزونه آن را فعال کنید.

3 . نصب از طریق آپلود در File Manager سی پنل

روش دیگر برای نصب افزونه وردپرس از طریق File Manager هاست است.برای این منظور وارد پوشه /wp-content/plugins می‌شویم. در این قسمت با انتخاب گزینه آپلود وارد صفحه بارگذاری فایل خواهیم شد.

نصب افزونه وردپرس مرحله 8
انتخاب آپلود فایل در مدیر فایل

در این صفحه فایل نصبی افزونه مورد نظر را بارگذاری می‌کنیم.

بارگذاری فایل افزونه در سرور

پس از بارگذاری افزونه در صورتی که فایل نصبی به صورت فشرده بارگذاری شده باشد(.zip  و… )باید آن را از حالت فشرده خارج کنیم.

حال افزونه شما آماده فعال سازی است و می‌توانید از طریق پیشخوان وردپرس و صفحه ی افزونه های نصب شده آن را فعال سازی کنید.

بیشتر بخوانید

yoast seo plugin

افزونه Yoast SEO

سایت های وردپرسی بسیاری برای رسیدن به رتبه های بهتر در موتورهای جستجو تلاش میکنند،در این نوشته بررسی خواهیم کرد افزونه Yoast چگونه میتواند سایت شما را در رسیدن به رتبه های بهتر در موتورهای جستجو یاری کند و نکاتی که این افزونه را متمایز میکند را بررسی می کنیم.

بیشتر بخوانید »

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *