لوگوی وردپرس
گروه طراحی سایت پالت

گروه طراحی سایت پالت

وردپرس چیست؟

" وردپرس یک نرم افزار برای ایجاد و توسعه وب سایت است.محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای موجود که سایت های فراوانی بر پایه آن توسعه یافته اند."

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (CMS یا Content Management System) مبتنی بر PHP و MySQL است. این ابزار رایگان و آنلاین است و برای ساخت و نگهداری سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وردپرس،نرم افزاری پر استفاده

امروزه سیستم های مدیریت محتوا نقش مهمی را در تولید وب سایت ها ایفا می‌کنند که وردپرس به سبب تمام ویژگی های مثبتی که دارد با اختلاف پر استفاده ترین آنهاست.در بین تمام وب سایت های برتری که با سیستم های مدیریت محتوای مختلف طراحی و توسعه داده شده اند ، وردپرس با محبوبیت 50 درصدی پر استفاده ترین آن ها است.به طور خلاصه می توان گفت استفاده و نگهداری آسان از دلایل محبوبیت این سیستم مدیریت محتوا است.

علاوه بر این طبق آمار ها بیش از 30 درصد از وب سایت های موجود با وردپرس ایجاد شده اند،که در این بین وب سایت های مهمی نیز به چشم می‌خورد. در ادامه لیستی از کمپانی های بزرگی را مشاهده می‌کنید که از این سیستم مدیریت محتوا برای ایجاد وب سایت خود استفاده کرده اند:

گذشته و حال وردپرس

در سال 2003 وردپرس با هدف ایجاد و نگهداری وبلاگ ایجاد شد، اما هرچه گذشت به قابلیت های آن افزوده شد به طوری که امروزه از آن می توان برای ایجاد انواع وب سایت ها با ویژگی های مختلف استفاده کرد،از سایت های خبری تا سایت های فروشگاهی ،شبکه های اجتماعی،شخصی و… .امنیت بالای این پلتفرم این اطمینان را به کاربران می‌دهد که به سادگی از آن برای ایجاد سایتهایی که داده های حساس را مبادله می‌کنند،استفاده کنند.

توسعه دهندگان وردپرس هدفشان را ایجاد نرم افزاری با قابلیت استفاده برای همه،با تاکید بر امنیت،ساده بودن استفاده از آن و بازدهی بالا بیان کرده اند.آنها بر این باورند که یک نرم افزار باید به سادگی و در کوتاه ترین مراحل نصب و راه اندازی شود تا کاربر تمرکز خود را روی بررسی موارد دیگر از جمله تولید محتوا،طراحی گرافیک و … قرار دهد.

وردپرس نرم افزاری مورد پسند کاربر و برنامه نویس

وردپرس با استفاده از امکاناتی که در اختیار کاربران است (افزونه ها و تم ها) کاملا قابل سفارشی سازی است،علاوه بر این برای توسعه دهندگان وب این امکان وجود دارد تا با برنامه نویسی (HTML,CSS,Javascript,PHP) به طور کامل هر آنچه می‌خواهند را از سایت خود به دست بیاورند.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *