برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

پیش بینی آینده از زبان مدیر عامل بنز

حرف های تکان دهنده مدیر عامل شرکت بنز.jpg
در این نوشته بخوانید

در انتهای سال 2017 مدیر عامل شرکت بنز ، در مصاحبه ای درباره نوآوری های تکنولوژی و توسعه نرم افزارها و سخت افزاها صحبت کرد.

این مصاحبه حاوی پیش بینی هایی بسیار جالب از 20 سال آینده زندگی بشر است و جالب است بدانید برخی از این پیش بینی ها تا به امروز (که حدودا دو سال از این مصاحبه میگذرد) به وقوع پیوسته یا به واقعیت نزدیک شده است!

پیش بینی آینده جهان از زبان مدیر عامل شرکت بنز

مدیر عامل شرکت خودروسازی بنز در مهم ترین بخش سخنرانی خود اعلام کرد رقبای این شرکت کمپانی های خودروسازی نیستند بلکه شرکت های مانند تسلا ، اپل ، گوگل و آمازون و… رقبای اصلی مرسدس بنز هستند.

نرم افزار و هوش مصنوعی

نرم افزارها طی 5 تا 10 سال آینده بیشتر صنایع سنتی ما را مختل خواهد کرد و آن ها را تغییر خواهد داد.

Ubber فقط یک شرکت نرم افزاری است ،بزرگترین کمپانی تاکسیرانی در سراسر دنیا حتی یک دستگاه اتومبیل هم ندارد و فقط یک نرم افزار در دسترس عموم قرارداده است!

Airbnb نیز یکی از بزرگ ترین کمپانی های هتل در دنیاست اما حتی مالک یک هتل هم نیست.

هوش مصنوعی طی سال های آینده بسیار پیشرفت خواهد کرد و فهم بهتری برای به دست آوردن و تحلیل داده ها به دست خواهد آورد.

IBM Watson در آمریکا خدمات حقوقی را در مدت زمان چند دقیقه به کاربران ارائه می‌کند (برای مواردی که خیلی اساسی نیستند) به همین دلیل بسیار از وکلای جوان قادر به گرفتن پرونده های حقوقی نیستند . این خدمات ارائه شده توسط IBM تا 90 درصد دقت دارد که در مقایسه با دقت 70 درصدی انسان عدد قابل ملاحظه ایست.

توصیه میشود دانش آموزانی که مشغول تحصیل در رشته حقوق هستند به سرعت تحصیل در این رشته را متوقف کنند ، زیرا در آینده 90 درصد کمتر به حقوق دان نیاز خواهیم داشت.

IBM پیش از این به پزشکان کمک کرد تا 4 برابر دقیق تر سرطان را تشخیص دهند. فیسبوک الگوریتم هایی دارد که میتواند چهراه را بهتر از انسان ها تشخیص دهد. انتظار میرود تا سال 2030 کامپیوتر ها از انسان ها هوشمند تر باشند.

در آینده نرم افزارهای وجود خواهند داشت که با استفاده از حالت چهره حقایق زیادی را به شما خواهند گفت. به طور مثال سیاستمداران را تصور کنید ، این نرم افزار به شما کمک می‌کند تشخیص دهید کدامیک راست می‌گویند کدامیک نه!

بیت کوین به ارز اصلی در کل جهان تبدیل خواهد شد.

اتومبیل های خودران

به نظر میرسد که اتومبیل های خودران کم کم در کشورهای پیشرفته برای استفاده انبوه آماده خواهند شد و صنایع خودروسازی شروع به نابود شدن می‌کنند. زیرا شما احتمالا نمی‌خواهید اتومبیل شخصی داشته باشید. شما می‌خواهید از طریق تلفن همراه خود تاکسی سفارش دهید تا در کمتر از چند دقیقه در محل مدنظر شما باشد.

به جای اتلاف وقت برای یافتن پارکینگ و پرداخت هزینه های سرویس ماشین ، فقط هزینه حمل خود تا مقصد را پرداخت می‌کنید و در طول مسیر نیز می‌توانید کارهایی که پشت فرمان قادر به انجام آن نیستید را انجام دهید ، مثل خواندن روزنامه ، بازی با فرزاندان و …

وسایل نقلیه خودران شهرهای بزرگ و کوچک را به شدت تغییر می‌دهند. 90 تا 95 درصد اتومبیل های سطح شهر کم خواهد شد و شهر ها میتوانند جای پارک اتومبیل ها را به پارک ها و فضای سبز ها تبدیل کنند.

در حال حاضر یک تصادف در هر 60 هزار مایل اتفاق خواهد می افتد (معادل 100 هزار کیلومتر) اما اتومبیل های خودران می‌توانند این رقم را تا 6 میلیون مایل (10 میلیون کیلومتر) افزایش دهند و جان تعدادی زیادی انسان را در طول سال نجات دهند.

احتمالا بیشتر شرکت های خودرو سازی ورشکسته میشوند . شرکت های خودروسازی هر چند سال یک بار به دنبال عرضه خودرو هایی با تکنولوژی های جدیدتر هستند اما قطعا شرکت هایی مثل گوگل ، تسلا و… در این زمینه می‌توانند بهتر عمل کنند.

کمپانی های بیمه باید روی نحوه فعالیت خود بازنگری داشته باشند به این دلیل که تعداد تصادفات کمتری در سال اتفاق خواهد افتاد.انتظار می‌رود که بیمه تا 100 برابر ارزان تر خواهد شد و بیمه اتومبیل های شخصی هم احتمالا از بین خواهد رفت.

صنعت املاک هم احتمالا تغییرات اساسی را تجربه خواهد کرد. دورکاری باعث می‌شود که مردم از فضای کاری خود در شرکت ها دور شوند و تمایل به زندگی در شهر ها و خانه های زیباتر داشته باشند.

اتومبیل های برقی در سال 2020 تبدیل به جریان اصلی صنعت خودروسازی خواهند شد. آلودگی هوا و آلودگی صوتی در شهرها کمتر خواهد شد و بیشتر اتومبیل ها الکترونیکی خواهد شد.

برق ارزان تر و تمیز تر خواهد شد. انرژی خورشیدی تا 30 سال آینده صنعت را زیر رو خواهد کرد (تاثیر این انرژی را هم اکنون هم میتوان دید ، این انرژی بسیار بهتر ، تمیز تر و ارزان تر از سایر انرژی هاست)

تاثیر بر زیرساخت ها

طی سال های اخیر در مقیاس جهانی انرژی خورشیدی بیشتر از انرژی فسیلی مورد استفاده قرار گرفته است و شرکت هایی که در زمینه انرژی فعالیت می‌کنند تمام تلاش خود را انجام داده اند تا از استفاده انرژی خورشیدی در سطح خانه ها جلوگیری کنند اما این پایدار نمی‌ماند و شرایط تغیر خواهد کرد.

همانطور که برق ارزان می‌شود آب نیز ارزان خواهد شد. آب شیرین کن در حال حاضر فقط به دو کیلوات ساعت برق احتیاج دارد. در آینده به لطف آب شیرین کن هایی که آب نمک را به آب شرب تمیز و بهداشتی تبدیل می‌کنند تقریبا در اکثر نقاط دنیا آب آلوده نخواهیم داشت.

پرینت سه بعدی در آینده به شما کمک می‌کند هرچیزی که آرزو می‌کنید را ایجاد کنید

پرینتر های سه بعدی ده سال پیش قیمتی حدود 18000 دلار داشتند در حالی که اکنون(انتهای سال 2017) این قیمت 400 دلار است. در طول این مدت زمان پرینتر ها 100 برابر سریع تر و قابل اعتماد تر شده اند .

تولید کنندگان هواپیما در حال حاضر برای صرفه جویی در هزینه ها و داشتن قطعات قابل اعتماد تر و با کیفیت تر از پرینت سه بعدی در برخی قسمت ها استفاده می‌کنند. علاوه بر این سازمان جهانی فضایی برای حذف نیاز به مقدار زیادی از قطعات فضایی به پرینتر های سه بعدی مجهز شده است.

تلفن های هوشمند امروزی مجهز به اسکن سه بعدی قسمت های مختلف بدن ، منزل و … هستند. به زودی می‌توانید در خانه پاهای خود را اسکن کنید و کفش مورد نظر خود را پرینت کنید! فقط از شما خواسته می‌شود چند ماده خاص داشته باشید و یک دستور العمل مشخص را نیز دنبال کنید.

تا سال 2027 ، 10 درصد از کل محصولات به صورت سه بعدی چاپ می‌شوند.

فرصت های شغلی

اگر میخواهید وارد صنعتی شوید از خود بپرسید آیا ما در آینده چنین چیزی را داشته باشیم؟ و اگر  جواب مثبت است چطور میتوانید باعث شوید زودتر اتفاق بیوفتد؟

اگر چیزی با تلفن هوشمند یا رایانه شما کار نمی‌کند بهتر است ایده خود را فراموش کنید . هر ایده ای که برای موفقیت در قرن 20 طراحی شده باشد در قرن 21 محکوم به شکست است.

شغل

70 الی 80 درصد کارهای موجود در 20 تا 30 سال آینده از بین خواهند رفت. بدون تردید دسته بندی های شغلی جدیدی نیز وجود خواهد داشت اما واضح نیست که آیا در این مدت زمان کم مشاغل جدید به اندازه ی کافی وجود خواهند داشت یا خیر.

کشاورزی

در آینده یک ربات کشاورز 100 دلاری وجود خواهد داشت. کشاورزان جهان سوم در آینده به جای کار کردن تمام وقت در مزرعه خود مدیر مزارع خود خواهند شد.

زندگی در آینده

از امروز طول عمر متوسط 3 ماه در هر سال افزایش خاهد یافت. 4 سال پیش متوسط سن زندگی 79 سال بود ، امروز 80 سال است و تا سال 2036 انتظار میرود این افزایش طول عمر به یک سال در سال برسد و ممکن است طول عمر افراد به بیش از 100 سال برسد (100 سال در صحت و سلامت!)

ارزان ترین تلفن های هوشمند باهوش تر می‌شوند و پیش بینی می‌شود این تلفن ها در کشور های آسیایی و آفریقایی بیش از 10 دلار قیمت نداشته باشند. تا انتهای سال 2020 ، 70 درصد از کل جمعیت دارای تلفن های هوشمند هستند و به آموزش های جهانی دسترسی خواهند داشت.

هر بچه ای می‌تواند در یکی از مدارس کشور های جهان اول آموزش ببیند. دانش آموزان سراسر جهان قادر به مسلط شدن به زبان انگلیسی هستند و این اتفاق میتواند در کمتر از چند سال آینده رخ دهد.

نظر شما درباره این پیش بینی ها چیست؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام!

در صورتی که پاسخ سوال خود را پیدا نکردید ، با کارشناسان پشتیبانی ما از طریق واتساپ در تماس باشید