بهترین شرکت های هاستینگ ایرانی
گروه طراحی سایت پالت
گروه طراحی سایت پالت

بهترین شرکت های هاستینگ ایرانی

زمانی که قصد طراحی و راه اندازی یک وب سایت را دارید اولین مرحله ای که با آن رو به رو خواهید شد انتخاب بهترین هاست و خرید یک سرویس میزبانی وب مناسب برای سایت مورد نظرتان است.در این نوشته ضمن بررسی ابعاد مختلف موفقیت یک شرکت هاستینگ ، بهترین شرکت های هاستینگ ایرانی را به شما معرفی خواهیم کرد.

انتخاب هاست یکی از مهم ترین فاکتورها برای تعیین موفقیت یا شکست یک سایت است.هاست شما جایی است که اطلاعات سایت تان روی آن نگهداری میشود پس بیش از 90 درصد امنیت این اطلاعات را یک هاست مناسب تامین خواهد کرد.

علاوه بر این انتخاب یک هاست خوب روی بهبود سرعت سایت نیز تاثیر فراوانی دارد. امنیت و سرعت مواردی هستند که برای موتورهای جستجو نیز اهمیت فراوانی دارند ، پس میتوان نتیجه گرفت که انتخاب یک هاست خوب روی بهتر شدن سئو سایت نیز تاثیر خواهد داشت.

میزبانی وب (Web hosting) چیست؟

زمانی که شما وب سایتی برای کسب و کارتان توسعه میدهید، باید آن را در دسترس افراد قرار دهید.میزبانی وب به افراد کمک می‌کند اطلاعات وب سایت های خود را در آن قرار دهند تا از طریق اینترنت در دسترس سایرین قرار بگیرد.

به زبان ساده می‌توان گفت که هاست،با ارائه فضا به شما در سطح وب ، به عنوان پلی بین شما و دنیای دیجیتال عمل می‌کند و شما برای راه اندازی وب سایت خود نیاز به این فضای در سطح وب خواهید داشت.

ویژگی های یک هاست خوب چیست؟

شرکت های ارائه دهنده هاست امکانات متفاوتی را همراه با سرویس های خود ارائه می‌کنند.زمانی که قصد تهیه بهترین هاست برای میزبانی وب سایت های خود را دارید باید ویژگی های زیر را مورد توجه قرار دهید:

1 . فضای ذخیره سازی:

اولین موردی که در تهیه هاست باید مورد توجه قرار دهید، میزان فضای ذخیره سازی است که ارائه می‌دهد.برای وب سایت های کوچک یا متوسط چند صد مگابایت فضای ذخیره سازی کافی به نظر می‌رسد اما برخی وب سایت ها نیاز به فضاهای ذخیره سازی بیشتر دارند.

البته برخی از شرکت های ارائه دهند هاست، فضای ذخیره سازی نامحدود(البته با اعمال شرایط خاص) در اختیار کاربران قرار می‌دهند.پس پیش از انتخاب هاست، حتما با پشتیبانی شرکت در تماس باشید تا بهترین انتخاب را بر اساس نیازهایتان داشته باشید.

2 . میزان پهنای باند

بسیاری از مردم پهنای باند را با فضای ذخیره سازی اشتباه می‌گیرند، در حالی که دو مقوله کاملا جدا از هم هستند.

پهنای باند، مقدار داده ای است که بازدید کنندگان سایت شما می‌توانند در مدت زمان یک ماه در سایت شما آپلود یا از سایت شما دانلود کنند.شما باید بر اساس میزان بازدید سایت تان و میزان استفاده ای که کاربران قرار است از سایت شما داشته باشند، انتخاب مناسبی داشته باشید.به طور مثال اگر سایت دانلود فیلم دارید پهنای باند بیشتری نسبت به یک سایت شخصی مورد نیاز شما خواهد بود.

3  . تعداد دامنه های ادد آن و ساب دامین ها

در برخی موارد شما نیاز به ساب دامین ها (Sub-Domain) دارید، به طور مثال یک وب سایت دارید و میخواهید یک وبلاگ برای آن ایجاد کنید، در این شرایط ساب دامین ها می‌توانند به شما کمک کنند.

علاوه برا این ممکن است تمایل داشته باشید بیش از یک سایت را در یک هاست مدیریت کنید، و این دامنه های ادد آن (Add-on Domain)هستند که این امر را برای شما ممکن می‌کنند.

4 . پشتیبانی هاست

یکی از مهم ترین ویژگی های هاست خوب پشتبانی مناسب و پاسخگویی سریع به مشکلات کاربران است. تردیدی نیست که پس از تهیه هاست حتما شما هم نیاز به برقراری ارتباط با کارشناسان پشتیبانی هاست خواهید داشت.

شرکت های ارائه دهنده خدمات هاست روش های مختلفی مثل ارسال تیکت ، ایمیل ، تماس تلفنی و .. برای پاسخگویی نیاز های کاربران ارائه می‌دهند و سرعت و کیفیت پاسخگویی آن ها می‌تواند یکی از مهم ترین فاکتور های انتخاب هاست باشد.

شاید بتوان گفت یک پشتیبانی خوب از نان شب هم  واجب تر است!

5 . زمان در دسترس بودن هاست ( آپ تایم)

بنا به دلایل مختلف مثل خرابی سیستم ها ممکن است یک هاست برای مدت زمانی قادر به ارائه سرویس به مشتریان خود نباشد. به مدت زمانی که یک هاست در طول سال در دسترس کاربران و موتورهای جستجو است آپ تایم هاست گفته می‌شود. این مقدار به صورت درصدی محاسبه می‌شود ، به طور مثال هاستی که آپ تایم 90% ای دارد، تا 100 دقیقه در هفته میتواند در دسترس کاربران نباشد!

یک هاست ایده ال آپ تایمی برابر 99.999% یا حتی بیشتر ارائه می‌دهد.

دقت داشته باشید که میزان آپ تایم هاست شما ، و یا به عبارتی مدت زمانی که هاست در دسترس کاربران است در سئو سایت شما نیز تاثیر گذار است.

گوگل سایت هایی که در سال مدت زمان زیادی در دسترس کاربران نیستند را به مرور به صفحات پایین تر نتایج جستجو منتقل خواهد کرد.

6 . بک آپ گیری و سرویس های امنیتی

امنیت یکی از مهم ترین فاکتور ها در مدیریت وب سایت هاست. به خصوص اگر وب سایت شما اطلاعات حیاتی مثل اطلاعات شخصی کاربران را ذخیره می‌کند .

بیش از 90 درصد امنیت یک وب سایت را هاست مناسب تعیین خواهد کرد ، بنابراین انتخاب هاستی که بتواند مکانیزم های امنیتی مناسبی ارائه کند امری حیاتی است.

علاوه بر این حملات هکر ها، مشکلات نرم افزاری و مشکلات فضای ذخیره سازی می‌تواند باعث از بین رفتن داده های وب سایت ها شود.به همین خاطر شما نیاز دارید که یک سیستم بک آپ گیری مناسب داشته باشید تا در صورت لزوم بتوانید اطلاعات از دست رفته سایت خود را بازیابی کنید.

برخی از شرکت های ارائه دهند هاست، سیستم های بک آپ گیری منظم دارند، به طور مثال به صورت روزانه  از اطلاعات حساب شما نسخه پشتیبان تهیه می‌کنند و در صورتی که لازم باشد شما میتوانید آن ها را بازیابی کنید.

7 . سرعت هاست

یکی از فاکتور های بسیار مهم هر سایت سرعت بارگذاری آن است. این فاکتور علاوه بر کاربران برای موتور های جستجو هم از اهمیت بالایی برخوردار است.انتخاب هاست مناسب تاثیر به سزایی در سرعت لود شدن سایت و بهبود رتبه آن در موتورهای جستجو خواهد داشت.

منابعی که به هاست اختصاص داده می‌شود، تعداد سایت هایی که در هر سرور مدیریت می‌شوند ، دیتاسنتری که میزبانی را بر عهده دارد و .. از جمله عواملی است که در سرعت یک هاست تاثیرگذار است.

8.گواهینامه امنیتی یا SSL

یکی از مواردی که در افزایش امنیت سایت و در ادامه سئو آن تاثیرگذار است ، فعال بودن SSL روی سایت است.

برخی از شرکت های هاستینگ گواهی SSL را به شکل رایگان روی سرویس هایی که در اختیار کاربران ارائه می‌دهند نصب می‌کنند.

9.کنترل پنل ادمین هاست

شما برای مدیریت فایل ها و اطلاعات وب سایت خود نیاز به یک کنترل پنل دارید. در بیشتر شرکت های هاستینگ دو کنترل پنل محبوب سی پنل (Cpanel) و دایرکت ادمین (Direct Admin) مورد استفاده قرار می‌گیرد و شما به سادگی می‌توانید از طریق آن فضای هاست خود را مدیریت کنید.

علاوه بر سی پنل و دایرکت ادمین هاست هایی با کنترل پنل پلسک (Plesk) هم در اختیار کاربران قرار می‌گیرد که برای هاست های ویندوزی بسیار مناسب است.

معیار و ملاک های متفاوتی برای رتبه بندی و تشخیص بهترین هاست برای میزبانی سایت شما وجود دارد.شاید بهترین ملاک تجربه باشد،اما در ادامه برخی از این موارد را بررسی خواهیم کرد:

بهترین شرکت های هاستینگ ایران کدام اند؟

در ادامه به لیستی از بهترین شرکت های هاستینگ ایرانی اشاره خواهیم کرد و نقاط ضعف و قوت هرکدام را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

1.میزبان فا

میزبان فا

میزبان فا بدون تردید در حال حاضر یکی از بهترین شرکت های ارائه دهنده خدمات هاستینگ و میزبانی وب است.

این شرکت از جمله شرکت هایی هست که به نسبت سایر رقبا در ارائه فضای هاست و میزبانی وب ، جدید تر است ، اما توانسته در همین مدت زمان نام خوبی در میان رقبا دست و پا کند.

تمام سرویس های میزبان فا در سرورهای قدرتمند برج میلاد تهران میزبانی می‌شوند و این یک مزیت بسیار خوب برای کاربران ایرانی است.

میزبان فا انواع هاست های اشتراکی ، هاست وردپرس ، هاست ووکامرس و هاست دانلود را به کاربران ارائه می‌دهد. هاست های وردپرس این شرکت برای وردپرس بهینه سازی شده اند تا کاربران سایت های وردپرسی که بازدید بالایی دارند با کمبود منابع مواجه نشوند ، علاوه بر این هاست های ووکامرس میزبان فا برای فروشگاه های اینترنتی بزرگ بسیار مناسب است.

میزبان فا به تازگی سرویس هایی برای میزبانی وب سایت کاربران روی سرور های نسل 9 اچ پی ارائه کرده است. با استفاده از این سرویس ها شما میتوانید وب سایت خود را با سرعت و کیفیت بیشتری میزبانی کنید.

به شکل خلاصه می‌توان گفت میزبان فا یکی از برترین ارائه دهندگان بهترین هاست های اشتراکی در ایران است.

هاست ابری میزبان فا

یکی از جدیدترین خدمات میزبان فا اضافه کردن سرویس هاست ابری است. با استفاده از هاست ابری به جای یک سرور چندین سرور به شکل واقعی و مجازی برای میزبانی وب سایت ها پیکربندی می شوند که تاثیرات زیادی در کیفیت سرویس هاستینگ خواهد داشت.

برخی مزایای هاست ابری میزبان فا:

افزایش سرعت

آپ تایم بالا

استفاده بهینه از منابع سرور

امنیت بالاتر و عملکرد بهتر به هنگام حملات

افزایش کارایی

مزایای میزبان فا:

 • قیمت مناسب سرویس های اشتراکی
 • ارائه هاست وردپرس و ووکامرس
 • پشتیبانی سریع و بسیار قوی
 • امنیت بالای سرویس ها
 • ضمانت بازگشت وجه به مدت 7 روز
 • ارائه هاست هایی با فضای ذخیره سازی بالا
 • امکان تغییر سرویس در هر ساعت شبانه روز
 • SSL رایگان
 • دامنه رایگان (ir یا com) در خرید های سالانه

تجربه شخصی از استفاده از میزبان فا:

زمانی که برای اولین بار وب سایت مان را راه اندازی کردیم ، به توصیه یکی از دوستان از یک شرکت دیگر هاست تهیه کردیم. به نسبت سایر شرکت های ارائه دهنده خدمات میزبانی وب ، شرکت فوق قیمت های فوق العاده مناسبی داشت و با توجه به سخت افزار معرفی شده در سرویس ها به نظر میرسید سرویس های با کیفیتی هم ارائه کند.

مدتی که گذشت ، کم کم مشکلات ظاهر شد ! خطاهای 500 سمت سرور ، کندی بیش از حد پیشخوان وردپرس و از همه مهم تر پشتیبانی بسیار ضعیف!

تمام موارد فوق باعث شد به دنبال خرید هاست از یک شرکت جدید باشیم . پس از چند روز جستجو و صحبت با پشتیبانی شرکت های متفاوت تصمیم به خرید هاست از میزبان فا گرفتیم .

پس از انتقال سایت به میزبان فا ، تفاوت سرعت ، کیفیت هاست و مهم تر از همه پشتیبانی فوق العاده این شرکت را احساس کردیم و پس از آن تمام سرویس های خود را از این شرکت تهیه می‌کنیم. جالب است بدانید که برخی از موارد فوری و حیاتی در کمتر از 5 دقیقه توسط پشتیبانی این شرکت پاسخ داده می‌شود که به عقیده من یک مزیت فوق العاده به نسبت سایر شرکت هاست.

2.سرور پارس

سرور پارس

یکی دیگر از بهترین شرکت های هاستینگ ایرانی سرور پارس است. این شرکت با بیش از 14 سال سابقه ارائه دهنده انواع هاست های لینوکس ، ویندوز ، هاست دانلود ، بک آپ و سرورهای مجازی و اختصاصی است.

از مزیت های سرور پارس ارائه پهنای باند نامحدود ماهانه رو ی تمام سرویس هاست.همچنین یکی از سرویس های پر مخاطب این شرکت هاست لینوکس نامحدود آن است که میتوانید برای راه اندازی سایت های نامحدود با منابع نامحدود استفاده کنید.(البته این نکته را در نظر داشته باشید با توجه به اینکه سایت های وردپرسی منابع زیادی برای پردازش نیاز دارند ، نمی‌توانید توقع داشته باشید چندین سایت وردپرسی بدون مشکل روی این سرورهای نامحدود داشته باشید)

تجربه یکی از دوستان در استفاده از سرویس های سرور پارس

سرور پارس از جمله شرکت هایی است که پشتیبانی خوبی به کاربران ارائه میکند و معمولا در زمانی کوتاه پاسخگویی سوالات و مسائل کاربران است.

چند سالی است که از هاست دانلود این شرکت استفاده می‌کنم و راضی هستم.

مزایای سرور پارس

 • ارائه انواع هاست های ویندوزی و لینوکسی
 • هاست دانلود با کیفیت
 • ارائه هاست نامحدود
 • پشتیبانی خوب
 • SSL رایگان

3.نت افراز

نت افراز

از دیگر شرکت های هاستینگ برتر ایران نت افراز است و از جمله شرکت های با سابقه در ارائه سرویس های میزبانی وب است.

این شرکت سرویس های متنوع و با حجم ذخیره سازی بالا در اختیار کاربران قرار می‌دهد که باعث میشود افراد با نیاز های گوناگون بتوانند از سرور های نت افراز استفاده کنند.

نت افراز سرورهای در ایران، آلمان و فرانسه برای میزبان وب سایت های مشتریان خود دارد که هر کاربر بسته به نیاز خود می‌تواند از آن ها استفاده کند.

نکته قابل توجه درباره سرویس های نت افراز ، ارائه کنترل پنل DirectAdmin به صورت فارسی روی تمام سرویس هاست.

مزایای نت افراز:

 • ارائه هاست ایران و اروپا
 • ارائه سرویس های با حجم بالا
 • ضمانت هفت روزه بازگشت وجه
 • ارائه دامنه رایگان روی سرویس ها (IR یا COM)
 • امنیت بالای سرویس ها
 • آپ تایم بالای 99

تجربه شخصی در استفاده از نت افراز

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در سرویس های نت افراز جلب توجه میکند امنیت بالای سرویس هاست . هاست های نت افراز اجازه بارگزاری هیچ کد مشکوک یا مخربی را روی سرور نمی‌دهند که این میتواند در امنیت سایت های شما بسیار موثر باشد. (حتی کدهای قدیمی وردپرس)

حدودا 6 ماه پشتیبانی وب سایتی رو بر عهده داشتم که روی سرورهای نت افراز میزبانی می‌شد ، سایت با کمترین مشکل در حال فعالیت بود . علاوه بر این در این مدت یک الی دو بار مشکلاتی به وجود آمد که مجبور شدیم با پشتیبانی هاست در تماس باشیم ، سرعت پاسخگویی مناسب از مواردی بود که در پشتیبانی نت افراز جلب توجه میکرد.

4.هاست نگار

هاست نگار

هاست نگار یکی از بهترین شرکت های هاستینگ ایرانی با بیش از 13 سال سابقه است که با ارائه خدمات مطلوب توانسته در بین شرکت های برتر هاستینگ ایران قرار گیرد.

انواع هاست های ایران و اروپا توسط هاست نگار ارائه می‌شود و کاربران بسته به نیاز خود می‌توانند از سرویس های این شرکت استفاده کنند.از جمله این سرویس ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هاست  لینوکس
 • هاست جوملا
 • هاست دروپال
 • هاست ابری
 • هاست اختصاصی
 • هاست دانلود
 • هاست وردپرس
 • هاست ویندوز
 • هاست پر سرعت
 • انواع سرور مجازی

از نکات مثبت هاست نگار ، ارائه بک آپ 12 ساعته است که به واسطه آن کاربران می‌توانند با خیال آسوده تری سایت های خود را روی سرورهای هاست نگار قرار دهند.

از دیگر مزایای هاست نگار می‌توان به قیمت مناسب این شرکت در ثبت دامنه اشاره کرد.

مزایای هاست نگار:

 • ارائه انواع هاست ایران و اروپا
 • پشتیبانی خوب
 • بک آپ 12 ساعته
 • پهنای باند نامحدود
 • سرویس های آنتی DDOS

5.ایران سرور

ایران سرور

ایران سرور از جمله قدیمی ترین شرکت های هاستینگ ایرانی است که با بیش از 18 سال سابقه خدمات متفاوتی را به بیش از 70 هزار کاربر خود ارائه می‌دهد.

سرویس های متفاوت هاست لینوکس و ویندوز ایران ، خارج از ایران ، هاست های بهینه شده برای وردپرس ، هاست دانلود و …  از جمله سرویس هایی است که توسط ایران سرور برای کاربران ارائه می‌شود.

کیفیت هاست های ارائه شده توسط ایران سرور بسیار مناسب است ولی قیمت سروریس های آن متوسط رو به بالا است ، بنابراین بیشتر برای افراد حرفه ای توصیه میشود. (این نکته را در نظر داشته باشید که در صورت انتخاب ایران سرور ، سایت شما در کنار سایت های بزرگی مثل دیجی کالا ، همیار وردپرس و … میزبانی می‌شود)

یکی از نکات جالب درکنار هزینه به نسبت بالای سرویس های ایران سرور هزینه پایین ثبت دامنه توسط این شرکت است.

مزایای ایران سرور:

 • پشتیبانی مناسب
 • ثبت ارزان دامنه
 • بک آپ گیری چند لایه از سرویس ها
 • ارائه SSL رایگان
 • پهنای باند نامحدود روی سرویس ها
 • سیستم RAID برای اطمینان بیشتر

6.میهن وب هاست

میهن وب هاست

میهن وب هاست را می‌توان به عنوان یکی دیگر از شرکت های ارائه دهنده بهترین هاست ها در ایران اشاره کرد.

از مزیت های هاست های میهن وب هاست مناسب بودن قیمت در مقابل کیفیت است. شما میتوانید با هزینه مناسب هاست های با کیفیتی از میهن وب هاست تهیه کنید.

مهین وب هاست انواع هاست های لینوکس و ویندوز ایران و خارج از ایران را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و هر کاربر بسته به نیاز خود می‌تواند بسته مورد نیاز را انتخاب کند.

از سال 94 میهن وب هاست اقدام به راه اندازی دیتاسنتر های اختصاصی با امکانات ویژه ای کرده که از این نظر این شرکت را متمایز می‌کند.

پشتیبانی سریع و مناسب از دیگر مزایای میهن وب هاست است.

7.هاست ایران

هاست ایران

یکی از بهترین و قدیمی ترین شرکت های هاستینگ ایرانی ، هاست ایران است.  این شرکت با بیش از 15 سال سابقه و میزبانی از وب سایت های بیش از 60 هزار کاربر و داشتن دیتاسنتر اختصاصی از ارائه دهندگان بهترین هاست های ایرانی است.

با هاست ایران می‌توانید هاست های لینوکس ایران و انگلستان ، سرورهای اختصاصی و مجازی و هاست دانلود تهیه کنید.

آپ تایم بالا و پشتیبانی تلفنی از دیگر نکات مثبت هاست ایران به شمار میرود.

از نقاط ضعف هاست های هاست ایران ، حجم و پهنای باند پایین در سرویس های ارائه شده است.

 

8.وب رمز

وب رمز

یکی از با سابقه ترین شرکت های هاستینگ ایرانی شرکت وب رمز است . این شرکت از سال 81 شروع به فعالیت کرده و اکنون دامنه فعالیت های این شرکت فراتر از ارائه هاست به مشتریان است.

با وب رمز شما می‌توانید وب سایت خود را در سرورهایی از ایران ، آمریکا یا اروپا میزبانی کنید.

انواع هاست های لینوکس ، هاست های ویندوز ، هاست وردپرس ، پایتون ، ایمیل و بک آپ ، هاست های ایران  و هاست های نامحدود در وب رمز به کاربران ارائه میشود.

از دیگر خدماتی که توسط وب رمز ارائه می‌شود ، خدمات دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات گوگل ادرودز است.

مزایای وب رمز

 • ارائه هاست ایران اروپا و آمریکا
 • ارائه هاست نامحدود ایران و اروپا
 • ارائه هاست مخصوص وردپرس
 • ارائه هاست مخصوص پایتون
 • ارائه هاست ایمیل
 • پشتیبانی مطلوب

این مطلب به روز سانی خواهد شد..در بخش نظرات تجارب خود را از کار با شرکت های هاستینگ ایرانی در اختیار کاربران قرار دهید. به نظر شما بهترین هاست در ایران توسط کدام شرکت هاستینگ ارائه می‌شود؟

بیشتر بخوانید

2 دیدگاه دربارهٔ «بهترین شرکت های هاستینگ ایرانی»

 1. من تجربه فوق العاده بدی با شرکت هاست نگار داشتم. در کمتر از یک ماه سرور کلا از بین رفت و نتونستن اطلاعاتش رو برگردودنن. بخشی از سایت جدید ما در اثر این مشکل از دست رفت. بکاپ نداشتن که ریستور بشه. بدتر این که برخورد نامناسبی در این شرایط داشتند و برای کنسل کردن به مشکل خوردیم.
  من سالها کار هاستینگ و سایت با خارج از ایران انجام دادم و خوشبختانه با چند تا دیگه از شرکت هایی که اینجا لیست شده تجربه خوبی داشتم.
  هاست نگار رو به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنم، نه به خاطر از بین رفتن سرور، که ممکنه هر جایی اتفاق بیافتهY بیشتر به خاطر رفتار بسیار نامناسبی که بعدش دیدم. نهایتا سایت رو به ایران سرور منتقل کردم و تا اینجا تجربه خوبی داشتم.

  1. گروه طراحی سایت پالت

   سلام مسعود عزیز
   از اینکه تجربه شخصی تون رو از کار با شرکت های هاستینگ با ما به اشتراک گذاشتین بسیار ممنونم
   شخصا مدتی هم با ایران سرور کار کردم ، به نظرم یکی از بهترین شرکت های ارائه دهنده خدمات هاستینگ هستش 🙂

   امیدوارم که در ادامه مشکلاتی از این دست برای وب سایت شما اتفاق نیوفته و بتونین پر قدرت فعالیتتون رو ادامه بدین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *