برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

بهترین نرم افزارهای برنامه ریزی روزمره و مدیریت زمان

بهترین نرم افزارهای برنامه ریزی روزمره
در این نوشته بخوانید

بهترین نرم افزارهای برنامه ریزی و مدیریت زمان کدام اند ؟ با کدام نرم افزار می‌توانیم به ساده ترین و بهترین شکل کار ها و زمان خود را مدیریت کنیم؟

 چرا نیاز به برنامه هایی برای برنامه ریزی و مدیریت زمان داریم؟

  • بارها اتفاق افتاده که برای انجام کاری برنامه ریزی کردیم اما به هر دلیلی موفق به انجام آن نشده ایم .
  •  بسیاری از اوقات تصمیمات یا کارهایی که تمایل به انجام آن ها داشته ایم را فراموش کردیم .
  • خیلی اوقات در انجام دادن کارهایی که به ظاهر دشوار به نظر می‌رسند سستی کرده ایم و انجام دادن آن ها را به تعویق انداخته ایم.
  • بارها اتفاق افتاده که حس کرده ایم حافظه مان ضعیف شده است و دیگر نمی‌توانیم کارها را به خوبی به ذهنمان بسپاریم!
  • گاهی اوقات کارهای زیادی برای انجام دادن داریم اما نمی‌دانیم از کدام یک شروع کنیم!
  • خیلی از اوقات در حین انجام دادن یک کار به سراغ کار دیگری می‌رویم و ممکن است کار اول به شکل کامل به فراموشی سپرده شود.

پس به واسطه وجود دلایل بالا نیاز به برنامه ریزی و مدیریت زمان داریم.

پیش از این و زمانی که تکنولوژی گسترش پیدا نکرده بود ، استفاده از کاغذ و قلم یک راه حل بسیار ساده برای مشکلات بالا بود ، اما امروزه نرم افزارهای بسیار کارآمدی عرضه شده اند که برنامه ریزی و مدیریت زمان را به بهترین شکل و ساده ترین راه برای ما امکان پذیر می‌سازند.

در این نوشته به معرفی بهترین نرم افزارهای برنامه ریزی و مدیریت زمان می‌پردازیم که هرکدام از آن ها ویژگی های متفاوتی دارند و در دستگاه های مختلف قابل استفاده کردن هستند.

یک برنامه مدیریت زمان خوب چه ویژگی هایی دارد؟

بحث مدیریت زمان و برنامه ریزی ، موارد متفاوتی را شامل می‌شود  و یک برنامه برای اینکه کارآمد باشد باید نکات متفاوتی داشته باشد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

1.اضافه کردن و مدیریت کارها را سریع تر کند

اینکه ما بتوانیم به سادگی کارهای مختلف را اضافه و آن ها را دسته بندی کنیم ویژگی است که به شدت در این برنامه ها مورد نیاز است.

2.برای مدیریت و دسته بندی کردن کارها راه حل های متفاوتی در اختیار ما قرار دهد

تگ ها، لیست ها ، پروژه ها و دسته بندی روزانه کارها می‌توانند مفید و کارآمد باشند و برنامه های خوبی که در این حوزه فعالیت می‌کنند معمولا تعدادی از روش های دسته بندی بالا را در اختیار ما قرار خواهند داد.

3.مهلت زمانی که برای انجام دادن کارها تعیین کرده ایم را به ما یادآوری کند

نوتیفیکیشن ها ، ابزارک ها  ، ایمیل ها و مواردی شبیه به این می‌تواند به خوبی زمانی که برای اتمام کارها مشخص کرده ایم را به ما یادآوری کنند.

4.رابط کاربری خوبی داشته باشد

برنامه هایی که طراحی مناسبی داشته باشند ، می‌توانند به خوبی مارا در مسیر انجام دادن کارها هدایت کنند.

5.در پلتفرم های مختلف قابل همگام شدن (Sync) باشند

اینکه برنامه مورد استفاده شما قابلیت همگام سازی بین دستگاه های مختلف مثل موبایل و کامپیوتر را داشته باشد می‌تواند بسیار مفید و کارآمد باشد.

بهترین نرم افزارهای برنامه ریزی و مدیریت زمان کدام اند؟

برنامه Todoist

قابل استفاده در : ویندوز ، مک ، اندروید ، آیفون ، آیپد و وب

Todoist

نرم افزار Todoist یکی از قدرتمند ترین برنامه ها در زمینه برنامه ریزی است . این برنامه تمام تلاش خود را داشته است که تعادلی بین قدرتمندی برنامه و سادگی آن برای کاربران ایجاد کند.

این برنامه با بیش از 10 میلیون کاربر فعال یکی از محبوب ترین برنامه ها در این زمینه به حساب می آید.

اضافه کردن برنامه های کاری به این برنامه در تمام پلتفرم ها ساده است و می‌توان کارها را بر اساس روز یا پروژه دسته بندی کرد.علاوه بر این کاربرانی که این برنامه را خریداری کرده اند می‌توانند فیلترها و برچسب های سفارشی ایجاد کنند . (خرید این برنامه با پرداخت ماهانه مبلغی به شکل دلاری قابل انجام است)

Todoist قابلیت انعطاف بالایی دارد که به شما اجازه می‌دهد کارهای متفاوت خود را با آن پیگیری کنید اما پیچیدگی های خیلی زیادی ندارد . به طور کلی می‌توان گفت این برنامه برای زمانی که نمی‌دانید از کجا شروع کنید و چطور کارهای خود را مدیریت کنید بسیار کارآمد است.

برنامه TickTick

مناسب برای : اندروید ، ویندوز ، وب ، مک ، آیفون و آیپد

TickTick

TickTick یکی دیگر از برنامه های کاربری در زمینه برنامه ریزی است. این برنامه با سرعت بسیار زیادی در حال رشد و توسعه است و ویژگی های زیادی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

اضافه کردن کارها به این برنامه بسیار ساده است ، علاوه برا این شورت کات های خوبی برای ویندوز دارد و نوتیفیکیشن ها و ویجت هایی در موبایل در اختیار کاربران قرار می‌دهد که اضافه کردن کارهای جدید را به سادگی برای کاربران ممکن می‌سازد.

کارها می‌تواند از طریق لیست ها ، تگ ها و تاریخ ، دسته بندی و سازماندهی شوند علاوه بر این توانایی ایجاد زیر مجموعه برای هرکدام از کارها نیز وجود دارد.

TickTick  امکانات خود را در برنامه های متفاوت برای پلتفرم های متفاوت ، با در نظر گرفتن ویژگی های آن پلتفرم پیاده سازی کرده است ، به طور مثال نسخه مک تفاوت هایی با نسخه ویندوز دارد که با توجه به تفاوت هایی که این دو پلتفرم با یکدیگر دارند طبیعی است.

این برنامه یک تایمر پومودورو دارد که به شما اجازه می‌دهد برای هرکدام از کارهای خود یک زمان 25 دقیقه ای مشخص کنید. ( در این لینک می‌توانید درباره پومودورو بیشتر بخوانید) . TickTick علاوه بر این با بسیاری از برنامه های تقویم دیگر سازگاری دارد و این امر به شما اجازه می‌دهد قرار های کاری و ملاقات خود را با کارهای دیگرتان در یک مکان واحد مدیریت کنید.

به جز امکانات بالا یک ابزار رهگیری عادات در این برنامه وجود دارد که به شما کمک می‌کند بررسی کنید چه روزهایی کارهای خود را انجام داده اید و چه روزهایی خیر.

برنامه Microsoft To Do

مناسب برای : اندروید ، ویندوز ، وب ، آیفون و آیپد

Microsoft To Do

در سال 2015 ، مایکروسافت برنامه واندرلیست را خرید و با استفاده از آن برنامه تودولیست جدیدی به نام Microsoft To Do راه اندازی کرد.

این برنامه شباهت های زیادی به واندرلیست دارد و شما می‌توانید این شباهت ها را به وضوح در این برنامه مشاهده کنید.

رابط کاربری این برنامه بسیار ساده و کاربر پسند است ، اضافه کردن کارها بسیار ساده است و انعطاف پذیری مناسبی نیز در این برنامه دیده می‌شود.

اما یکی از جالب ترین ویژگی های این نرم افزار این است که با سایر نرم افزارهای مایکروسافت سازگاری و تعامل خیلی خوبی دارد. به طور مثال کاربران Outlook می‌توانند کارهای خود در این برنامه را با Microsoft To Do هم گام کنند ، این به این معناست که در نهایت راهی برای همگام سازی کارهای Microsoft Outlook با گوشی های موبایل وجود دارد.

کاربران در ویندوز با استفاده از Cortona می‌توانند به سادگی کارهای مورد نظر خود را به این برنامه اضافه کنند.

برنامه مایکروسافت یکی از بهترین برنامه های برنامه ریزی و زمانبندی موجود در بازار است ، شما به سادگی میتوانید تصاویر بک گراند سفارشی برای لیست های مختلف خود انتخاب کنید که در یک نگاه متوجه شوید که در حال مشاهده کدام لیست هستید.

برنامه Google Task

Google Tasks

Gmail و Google Calendar از مدت ها پیش امکاناتی برای مدیریت کارها در اختیار کاربران قرار می‌دادند اما این کارها روی گوشی موبایل کاربران قابل دسترس نبود.

برنامه Google Tasks با ارائه نسخه اندروید و IOS این مشکل را به شکل کامل حل کرد .

اضافه کردن کارها در این برنامه بسیار ساده است ، خصوصا اگر در طول روز مدت زمان زیادی در Gmail می‌گذرانید ، اما امکانات جامعی برای سازماندهی کارها نداره ، شما می‌توانید کارها را بر اساس تاریخ ، لیست و زیر مجموعه کارها دسته بندی کنید و امکانات بیشتری در اختیار شما نخواهد بود.

این برنامه مشابه برنامه های قبلی خیلی کامل و قدرتمند نیست ولی برای برنامه ریزی روزمره برنامه ای کارآمد به حساب می آید. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که همیشه جیمیل روی صفحه کامپیوترتان باز است استفاده از این برنامه به شما توصیه می‌شود.

برنامه Any.do

مناسب برای : اندروید ، وب ، آیفون و آیپد

Any.do

این برنامه یک برنامه ساده موبایل است که به شما اجازه اضافه کردن کارهای متفاوت و دسته بندی کردن آنها داخل لیست ها و بر اساس تاریخ را می‌دهد.

نکته خوبی که در این برنامه وجود دارد ویژگی Plan my Day است که به شما اجازه می‌دهد زمان دقیق انجام دادن کارها را مشخص کنید و به شما کمک می‌کند که در زمان مقرر کارهای مدنظرتان را انجام دهید.

این برنامه به خوبی با گوگل و Outlook سازگار است و شما می‌توانید کارها و قرارهای ملاقات خود را در یک محل واحد مدیریت کنید.

نسخه دسکتاپ این برنامه به اندازه نسخه موبایل واضح و شاف نیست و هنوز نقاطی برای بهتر شدن دارد.

بیشتر بخوانید : افزایش فروش آنلاین

سخن پایانی

در این نوشته درباره بهترین برنامه های برنامه ریزی و مدیریت زمان صحبت کردیم و تعدادی از آن ها را معرفی کردیم ، شما تجربه کار با کدام یک از برنامه های بالا را دارید؟

بیشتر بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام!

در صورتی که پاسخ سوال خود را پیدا نکردید ، با کارشناسان پشتیبانی ما از طریق واتساپ در تماس باشید