برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

محدودیت های اینستاگرام

محدودیت های اینستاگرام
در این نوشته بخوانید

محدودیت های اینستاگرام به چه صورت است ؟ چه تعداد فالو / آنفالو در ساعت مجاز است ؟ روزانه می‌توانیم چه تعداد پست لایک کنیم؟

در این نوشته ضمن بررسی محدودیت های مختلف اینستاگرام که در مدیریت پیج اینستاگرام بسیار مهم هستند به سوالات بالا پاسخ خواهیم داد. در ابتدای نوشته بررسی می‌کنیم که این محدودیت ها چه هستند و چرا باید به آن ها توجه کنیم؟

محدودیت های اینستاگرام چه هستند؟

بیایید درباره این مساله فکر کنیم : بیش از یک میلیارد کاربر فعال در اینستاگرام و جود دارد . این کاربران روزانه بیش از 500 میلیون استوری منتشر می‌کنند. تا همین‌جا اینستاگرام یه جامعه شلوغ به نظر می‌رسد ، حال تصور کنید که هرکاربر بدون محدودیت بتواند فعالیت هایی نظیر لایک ، کامنت ، فالو آنفالو و … را انجام دهد . در این حالت یک هرج و مرج در اینستاگرام به وقوع خواهد پیوست.

از طرفی دیگر ، اگر انجام دادن هر اقدامی در اینستاگرام نامحدود باشد ، بسیار از کسب و کارها و افراد از این ابزار برای تبلیغ بیش از حد حساب خود استفاده می‌کنند .

محدودیت های اینستاگرام به این منظور ایجاد شده اند که از فعالیت های اسپم و مخرب در اینستاگرام جلوگیری کنند و اینستاگرام در اختیار افرادی باشد که صادقانه و بدون تقلب در حال فعالیت هستند.

نکته خوب این است که با اندکی دقت می‌توان به این محدودیت ها پی برد و با در نظر گرفتن آن ها از ایجاد مشکل برای صفحه اینستاگرام (مثل Action Block شدن) جلوگیری کرد.

اینستاگرام ، چگونه محدودیت های لایک ، کامنت و فالو آنفالو را مشخص می‌کند؟

متاسفانه ، اعلام رسمی درباره این محدودیت ها توسط اینستاگرام وجود ندارد و اینستاگرام این اطلاعات را با کاربران خود به اشتراک نمی‌گذارد. اما این به این معنا نیست که نمی‌توان این اعداد را اندازه گیری کرد.

اعدادی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد با انجام تست های واقعی تخمین زده شده اند. به این معنا که کاربران واقعی این موارد را تست کرده اند و به اعداد مشترکی رسیده اند.

این نکته را در نظر داشته باشید که این اعداد رسمی نیستند و تجربه واقعی کاربران هستند.

فاکتور های اصلی در اندازه گیری محدودیت های اینستاگرام چیست؟

زمانی که از محدودیت های اینستاگرام در سال 2021 صحبت می‌کنیم ، هر کاربر محدودیت های خاص خودش را دارد! این به این معناست که این محدودیت ها به تعدادی فاکتور وابسته است که در ادامه به آن ها اشاره می‌کنیم:

1.میزان فعالیت حساب شما

هر چقدر شما بیشتر در اینستاگرام فعال باشید امکان انجام دادن فعالیت های بیشتری در اینستاگرام دارید . اگر تمایل دارید محدودیت های کمتری داشته باشید زمان بیشتری در اینستاگرام فعال باشید.

2.سن حساب کاربری شما

اگر حساب کاربری شما بیش از سه ماه قدمت داشته باشد به عنوان یک حساب کاربری قدیمی در نظر گرفته می‌شود. هرچقدر که سن حساب کاربری شما افزایش پیدا می‌کند، به شکل طبیعی شما قادر به انجام دادن فعالیت های بیشتری در اینستاگرام هستید.

انتظار نداشته باشید که در بدو ورود در اینستاگرام تعداد زیادی فالوور به دست بیاورید یا بتوانید عکس های زیادی را لایک کنید.

3.تعداد فالوور های شما

هرچقدر تعداد فالوورهای شما بیشتر باشد شما قادر به انجام فعالیت های بیشتر در اینستاگرام هستید.این مورد نشان می‌دهد که حساب کاربری شما قدیمی تر است و نرخ تعامل بیشتری دارد.

4.نرخ تعامل حساب شما

نرخ تعامل یک فاکتور خیلی مهم است و به فاکتور های زیادی بستگی دارد که می‌تواند در 4 فاکتور زیر خلاصه شود:

لایک ، کامنت ، ارسال پست و سیو پست.

اگر می‌خواهید تصویر دقیق تری نسبت به تعامل حساب اینستاگرام خود داشته باشید ، ایده خوبی است که این نرخ را حساب کنید.

نرخ تعامل به سادگی با فرمول زیر قابل محاسبه است.

نرخ تعامل اینستاگرام

محدودیت های لایک اینستاگرام

در سال 2021 ، بیشترین تعداد پستی که می‌توانید در یک روز لایک کنید بین 300 الی 400 پست در روز است . اما همانطور که پیش از این گفته شد این تعداد رقم ثابتی نیست و برای کاربران متفاوت ، ممکن است متفاوت باشد.

اگر می‌خواهید از عدم بلاک شدن خود در اینستاگرام مطمئن باشید ، روزانه حداکثر 200 پست را لایک کنید.

محدودیت های فالو/آنفالو

فالو آنفالو دو اقدام متفاوت است که اینستاگرام برای اعمال محدودیت ها آن ها را یک اقدام در نظر می‌گیرد. شما می‎توانید روزانه تا 150 اکانت مختلف را فالو/آنفالو کنید. برای کاربران جدید اینستاگرام این عدد حدودا 100 اکانت خواهد بود.

این نکته را در نظر داشته باشید که رفتار شما حتما برای اینستاگرام طبیعی به نظر برسد . یعنی این رقم را در طول روز تقسیم کنید. به طور مثال بهتر است که در هر ساعت بیش از 10 فالو/آنفالو نداشته باشید.

خبر خوب اینکه محدودیتی برای اکانت هایی که شما را فالو می‌کنند وجود ندارد. اما در نظر داشته باشید که این مورد هم اگر از حد طبیعی و نرمال خود خارج شود ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در حساب شما شود.

برای جلوگیری از رفتار اسپم گونه، شما باید میزان فالو/آنفالو روزانه خود را در ابتدای ایجاد حساب کاربری با دقت بیشتری مدیریت کنید ، ابتدا از اعداد کم شروع کنید و در ادامه آن را افزایش دهید ، به طور مثال:

  • 50 فالو/آنفالو روزانه در هفته اول
  • 100 فالو/آنفالو روزانه در هفته دوم
  • 150 فالو/آنفالو روزانه در هفته سوم

آپدیت 2021

ویژگی جدیدی در اینستاگرام وجود دارد به نام “Least Interacted With” یا “کمترین تعامل با”. این بخش 50 اکانتی که کمترین تعامل با آن ها را داشته اید به شما نشان می‌دهد و شما می‌توانید آن ها را آنفالو کنید و دوباره صفحه را رفرش کنید تا 50 اکانت بعدی را ببینید.

در صورتی که قصد آنفالو کردن تعداد زیادی اکانت را دارید، ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که ابتدا با اکانت های این لیست شروع کنید

محدودیت های کامنت

کامنت و دایرکت اینستاگرام یکی از حساس ترین بخش ها برای اعمال محدودیت ها هستند . شما به طور میانگین می‌توانید روزانه 20 الی 30 کامنت ارسال کنید و برای طبیعی بودن رفتار شما برای اینستاگرام ، حداکثر بین 2 الی 5 کامنت در ساعت پست کنید.

محدودیت های دایرکت

محدودیت دایرکت اینستاگرام شبیه کامنت هاست ، اما زمانی که مشغول ارسال دایرکت در اینستاگرام هستید باید این نکات را مورد توجه قرار دهید:

  • هرگز یک پیام را برای تعداد زیادی اکانت ارسال نکنید (کاری که ربات ها انجام می‌دهند)
  • پیام های دایرکت خود را سفارشی سازی کنید (نام یا ID مخاطب خود را در پیام بگنجانید)
  • در صورتی که برای اولین بار با کاربران خود در حال تعامل هستید داخل پیام خود لینک قرار ندهید.
  • طوری برنامه ریزی کنید که فعالیت شما در دایرکت در طول روز تقسیم شود و یک باره تعداد زیادی دایرکت ارسال نکنید.

محدودیت های استوری

برخلاف محدودیت های دیگری که اینستاگرام دارد ، شما می‌توانید بدون محدودیت استوری در حساب کاربری خود قرار دهید و آن ها را در هایلایت ها اضافه کنید.

محدودیت پست

همانند استوری ، برای پست ها هم در اینستاگرام محدودیتی وجود ندارد و شما می‌ توانید هر تعداد که مدنظر دارید پست در اینستاگرام قرار دهید.

علاوه بر این برای تعداد کل پست های اکانت شما نیز محدودیتی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام!

در صورتی که پاسخ سوال خود را پیدا نکردید ، با کارشناسان پشتیبانی ما از طریق واتساپ در تماس باشید