برای مشاوره رایگان و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

طراحی پورتال

پورتال به معنای درگاهی است که کاربران وب سایت علاوه بر دریافت اطلاعات می‌توانند تعاملاتی را با وب سایت مورد نظر داشته باشند. تفاوتی نمی‌کند که شما یک شرکت بزرگ باشید یا یک فروشگاه کوچک ، یک مرکز درمانی باشید یا یک پزشک متخصص ، طراحی پورتال (طراحی پرتال) می‌تواند به عنوان یک درگاه بین شما و مخاطبان تان عمل کند.

پورتال چیست؟

پورتال برگرفته از واژه انگلیسی Portal به معنای درگاه است . زمانی که این واژه در بستر وب و اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرد به عنوان وب سایتی است که مجموعه ای از خدمات و اطلاعات متفاوت از منابع متفاوت را در یک بستر واحد جمع آوری کرده و از این طریق به کاربران کمک می‌کند با سرعت بیشتری نیاز های خود را برطرف کنند.

به طور مثال سایت های دانشگاهی یا سازمانی ، خدمات متفاوتی را به کاربران ارائه می‌دهند ، و پورتال به عنوان دروازه و درگاهی برای رسیدن کاربران به خدمات مورد نظرشان عمل می‌کند.

علاوه بر این همانطور که در ابتدا گفته شد ، در پرتال ها کاربران می‌توانند تعاملاتی با وب سایت مدنظر داشته باشند ، پس اگر به زبان ساده تر نگاه کنیم ، هر وب سایتی که در آن تعاملی از سمت کاربر با سایت صورت می‌پذیرد می‌تواند یک پورتال باشد.

به طور مثال فروشگاه های آنلاین را میتوان یک پورتال فروشگاهی در نظر گرفت ، زیرا کاربران پس از ورود به وب سایت و دریافت اطلاعات مختلف شامل اطلاعات محصولات ، مقالات سایت ، مقایسه آن ها با یکدیگر و … اقدام به خرید محصول می‌کنند و پس از خرید کالا می‌توانند فرآیند دریافت کالا و همچنین سفارشات قبلی خود را مشاهده نمایند.

در واقع طراحی سایت پورتال (پرتال) میتواند ضمن ایجاد تعامل بین سایت و کاربران و رفع نیاز های آن ها ، به تجمیع خدمات یه سازمان یا شرکت و سازماندهی مناسب آن ها کمک کند.

انواع پورتال

بسته به نیاز کاربران انواع متفاوتی از پرتال وجود دارد که هرکدام خدمات متنوعی به کاربران ارائه می دهند ، در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • پورتال شرکت و سازمان ها
 • پورتال بیمارستان و مراکز درمانی
 • پرتال دانشگاهی
 • پورتال گردشگری
 • پورتال مدارس و مراکز آموزشی
 • پرتال آگهی

مزایای طراحی پورتال

استفاده از پرتال برای شخص یا سازمان مزایای متعدد زیادی دارد ، که در ادامه به بخشی از آن اشاره می‌کنیم:

 1. کاهش هزینه ها
 2. افزایش تعامل کاربران و در نهایت افزایش بهره وری ، فروش و درآمد
 3. افزایش تعداد کاربران و مشتریان بالقوه
 4. دسترسی آسان به اطلاعات
 5. امنیت بالای اطلاعات
 6. دسترسی آسان و 24 ساعته کاربران به خدمات
 7. و….

طراحی پورتال (پرتال) وردپرس

طراحی و پیاده سازی پرتال با استفاده از پلتفرم ها و زبان های برنامه نویسی متفاوت امکان پذیر است و یکی از مهم ترین ابزارها برای این کار استفاده از سیستم های مدیریت محتواست.

با توجه به مزایای وردپرس ، این سیستم مدیریت محتوا می‌تواند یک انتخاب مناسب برای طراحی انواع پرتال ها باشد.

از مهم ترین مشکلاتی که مشتریان پس از تحویل وب سایت با آن دستو پنجه نرم می‌کنند مدیریت و به روز رسانی آن است که استفاده از وردپرس این مشکل را تا حدود زیادی برای کاربران مرتفع خواهد کرد.

علاوه بر این پس از طراحی ، دومین قدم برای هر وب سایت سئو و بهینه سازی آن است که وردپرس با توجه به کدنویسی استاندارد و داشتن ابزارهای کمکی متنوع یکی از محبوب ترین پلتفرم ها برای موتور جستجو و سئوکاران است.

امکانات پورتال

هر پرتال بسته به نوع کاربری و نیاز کارفرما میتواند امکانات متنوعی داشته باشد که برخی از آن ها عبارتند از:

قراردادن نوشته و محتوای جدید

امکان قراردادن فرم های متنوع با امکانات متنوع

تعامل با کاربران از طریق کامنت و فرم های تماس

سیستم پشتیبانی آنلاین

خدمات مربوط به ایمیل و ایمیل مارکتینگ یا خبرنامه

جستجوی پیشرفته در بین منابع مختلفی که در سایت وجود دارد

و….

علاوه بر موارد فوق کلیه امکانات مدنظر شما قابل اجرا و پیاده سازی خواهد بود.

تفاوت طراحی سایت با طراحی پورتال

به طور کلی به تمام سایت هایی که در بستر اینترنت مشغول فعالیت هستند سایت یا وب سایت گفته می‌شود اما همانطور که پیش از این اشاره شد پرتال به عنوان یک درگاه برای اتصال کاربر به بخش های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یعنی اگر وب سایتی علاوه بر داشتن امکانات معمول ، به عنوان درگاهی برای اتصال کاربر به سامانه ها و درگاه های متفاوت مورد استفاده قرار بگیرد و موجب تعامل بین کاربر و سایت شود پورتال نامیده می‌شود.

تفاوت بین پرتال و پورتال

به طور کلی تفاوتی بین این دو واژه وجود ندارد و صرفا نگارش آن ها متفاوت است . بسته به نظر و سلیقه کاربران هر کدام از این دو کلمه مورد استفاده قرار می‌گیرد و هردوی آن ها صحیح است.

قیمت طراحی سایت پورتال

یکی از مهم ترین سوالات کاربران به هنگام طراحی سایت هزینه انجام خدمات است . با توجه به اینکه امکانات و نوع پورتال مدظر شما میتواند نقش مهمی در زمان و هزینه پیاده سازی آن داشته باشد ، پس از دریافت اطلاعات فوق می‌توان شرایط دقیق انجام پروژه را مشخص نمود.

شما می‌توانید هم اکنون برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبانی گروه طراحی سایت پالت در تماس باشید.

سلام!

در صورتی که پاسخ سوال خود را پیدا نکردید ، با کارشناسان پشتیبانی ما از طریق واتساپ در تماس باشید